»Štab izjemno dobro deluje, ljudje so bili pravočasno opozorjeni, tudi preventivno evakuirani.«
»Pri hudourniški poplavah tudi protipoplavne vreče včasih ne pomagajo, je pa dobro, da se vreče postavijo pred garažna in vhodna vrata. Treba je spremljati natančno radarsko sliko padavin in se umakniti na višje, če ni druge možnosti.«
»Ne bo škodilo, če na nekaterih mestih, ki jih seveda lastniki dobro poznajo, postavijo kakšno vrečo na garažna vrata ali pa na vhodna vrata. To je pet minut dela, lahko pa prihrani veliko škode in strahu.«
»Bolezen povzroča zaužitje hrane ali vode, okužene z bakterijo Vibrio cholerae...«
»Vsi, ki so na poplavljenih območjih, naj umaknejo stvari iz kletnih prostorov, naj umaknejo svoje avtomobile na višje ležeča področja. Hkrati naj zaščitijo objekte s protipoplavnimi vrečami in naj ravnajo seveda v skladu z navodili civilne zaščite in pa samozaščitno.«
»Potres je čutilo le prebivalce na Bovškem in Tolminskem.«
»Preden se zapusti objekt (hiša, stanovanje, poslovni prostor …), je treba preveriti, ali so okna zaprta, vrata zaklenjena, da v bližini ni orodij, s katerim bi si lahko nekdo pomagal pri nasilnem vstopu. Glede na primere, s katerimi se policisti srečujemo, je še najučinkovitejše, da osebe, ki se jim zaupa (sosedi, prijatelji …), vedo, kdaj lastnika ni doma.«
»Poznamo predvsem dva preventivna ukrepa: nameščanje mrež in zaščitni premaz, ki bobra odvrača.«
»Kitajska izkušnja uči, da je preventiva boljša kot kurativa. To so počeli tu. Orožje virusa je, da se širi, in ravno to je treba ustaviti.«
»Ni dovolj, da samo poskrbimo za ukrepe, pomembno je, da delavci razumejo, zakaj in kako se morajo obnašati.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju